موسسه اعزام دانشجو امین دانشجو پاسارگاد

خدمات اعزام دانشجو به اتریش و رومانی با مجوز رسمی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به شماره: 114367

تلفن: 22132260-021
تحصیل در برترین شهر دنیا وین
تحصیل در رومانی زیباترین کشور اروپای شرقی
تحصیل در اتریش
تحصیل در رومانی
موسسه اعزام دانشجوی پاسارگاد
اعزام دانشجو به اتریش و رومانی
بصورت تکی و گروهی
موسسه امین دانشجو پاسارگاد
مجری اعزام دانشجو به رومانی
موسسه امین دانشجو پاسارگاد
مجری اعزام دانشجو به اتریش

درباره رومانی

درباره رومانی کشور رومانی در جنوب شرق اروپا و شمال شبه جزیره بالکان و در حاشیه رودخانه دانوب قرار دارد. مساحت این کشور 237500 کیلومترمربع می باشد و از شرق و شمال به جمهوری اوکراین وملداوی، از جنوب شرقی به دریای سیاه، ازجنوب غربی به جمهوری صربستان، ازجنوب به بلغارستان و از غرب به مجارستان محدود می شود.
رومانی تاریخ کهن و پر افتخاری دارد،نام دیرینه رومانی داچیا (Dacia)می باشد.بعد از جنگ با روم بین سال های 102 تا 103 و 106 تا 106 میلادی داچیا یکی از استان های روم شد.اما در طول قرو ن وسطی رومی ها داچیا را ترک کردنده و به منطق دیگری به نام های والاچیا،مولداویا و ترنسیلوانیا رفتند.
اولین چیزی که در نگاه اول نظر شما را در رومانی جلب خواهد کرد خانه های با سقف شیب دار به سبک شمال ایران و همچنین پرچم های فراوان رومانی و اتحادیه اروپا در سرتاسر شهرها و روستاهاست به طوری که خیال خواهید کرد وارد جشنواره و یا یک روز ملی رومانی شده اید.
تمامی شهرهای رومانی جاذبه های توریستی و تاریخی دارند و نمیتوان گفت کدام شهر از کدام بهتر است. مردمی خونگرم و مهمان‌نواز که آنها را از سایر اروپایی های خشک جدا می کند.
رومانی نهمین کشور اتحادیه اروپا از نظر مساحت است.
آب و هوای رومانی
آب و هوای رومانی معتدل اروپایی و پایتخت آن شهر بخارست است؛ از شهرهای مهم آن براشو، تیمیشوارا،پیتشت، بایاماره، کلوژ، کستانزا و تیرگومورش می باشد.
جمعیت
جمعیت این کشور به بیش از بیست و دو میلیون نفر می رسد به طوریکه پرجمعیت ترین کشور بالکان به شمار می آید.
زبان رسمی
زبان رسمی این کشور ،رومانیایی و دارای ریشه لاتین می باشد. 85 درصد مردم این کشور مسیحی ارتدکس بوده و مسلمانان در رومانی تقریبا هفتاد هزار نفر می باشند.
تاریخ و مردم شناسی رومانی
رومانی پرجمعيت ترينكشور بالكان و مركز اروپا است.مردم روماني سفيد پوست مي باشند. 1/88% جمعيت رومانيرا رومنها ( تقريبا78% ارتدكس ) تشكيل مي‌دهند و مهمترين اقليتهاي قومي اين كشوررا مجاري تبارهاي كاتوليك با 9/7% جمعيت، كوليهاي ارتدكس 1/1 ، آلماني‌ها كاتوليك 6/1،اكرايني(3%)،روس 02%)، صرب(1%)، اسلواك (1%)، بلغاري (1%)، ساير مليتها(1%) ساير هستند. اقليتهاي ترك و تاتار در روماني با جمعيت 70 هزار نفري مسلمانند و غالبا در مناطقي نزديك به درياي سياه ساكنند و داراي دو نماينده در پارلمان مي باشند. درباره رومانی
هزینه وسایل نقلیه عمومی
در رومانی وضعیت وسایل نقلیه عمومی خوب است و شما میتوانید برای رفت و آمد از آن استفاده نمایید. وسایل نقلیه عمومی شامل اتوبوس ٬ قطار شهری و تاکسی میباشد. درصورتیکه از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنید بایستی بلیط تهیه کنیدکه اینکار توسط اشخاص و دستگاههای صدور بلیط درمکان ایستگاه های اتوبوس یا قطار انجام میشود. معمولاً بلیط های صادر شده دارای مدت زمان اعتبار نمیباشد . بطورمتوسط هزینه بلیط اتوبوس و قطارشهری بین 50 سنت است بسته به مسیری که میخواهید بروید. اما چنانچه میخواهید از ماشین شخصی خود استفاده نمایید بایستی توجه داشته باشیدکه مخارج ماشین شامل بنزین ٬ هزینه سرویس ماشین ٬ هزینه بیمه و هزینه رجیسترکردن میباشدکه هرسال بایستی این هزینه را پرداخت نمایید. بطور متوسط یک ماشین برای شما بین 100 تا 150 یورو درماه هزینه دارد. هزینه آب / برق / گاز / تلفن:
در رومانی بایستی هزینه برق ٬ گاز و تلفن را پرداخت نمایید. البته هزینه آن بسیار پایین است.
معمولاًهزینه ها هرماه یکبار بصورت قبض برای شما ارسال میگردد. برخی از خانه های دارای گاز نیستند و تمامی وسایل با برق کارمیکند. بطور متوسط شما در ماه 15 تا 30 یورو هزینه برق دارید و به همین میزان نیز مصرف گاز. سیستم تلفن دارای هزینه اجاره ماهیانه 7 یورو است البته اینها هزینه های کلی هستند و شما هزینه های دیگری مانند پوشاک ٬ بهداشت و درمان و تفریح و سرگرمی خواهید داشت.
حمل و نقل عمومی رایگان برای خوانندگان کتاب در رومانی
شهردار یکی از شهرهای رومانی به نام Emil Bocبرای تشویق مردم به مطالعه بیشتر و استفاده از وقت خود زمانی که در اتوبوس به سر می برند طرح جالب را در شهر ارائه کرده است و آن اینکه کسانی که در وسایل حمل و نقل عمومی مشغول مطالعه هستند نیازی به پرداخت پول ندارند و حمل و نقل عمومی برای آنها رایگان است. یک سال طول کشید تا این طرح به واقعیت پیوست. در مدت ۴ ام تا ۷ ام ژوئن ۲۰۱۵ مسافرانی که با کتاب سوار اتوبوس می شدند از این طرح استفاده می کردند. همچنین برای تشویق بیشتر به خواندن کتاب هرکسی که عکس پروفایل فیس بوک آنها عکسی همراه با کتاب باشد در همه مکان ها اعم از کتاب فروشی، سالن مو و حتی دندان پزشکی ها تخفیف دریافت می کنند. اقدام دیگری که در این زمینه انجام شد این بود که در روز ۲۳ آوریل که مصادف با روز کتاب خوانی است هرکس که با خود کتاب به همراه داشته باشد می تواند به طور رایگان از باغ گیاه شناسی محلی بازدید نماید.
صرفه جویی در وقت و هزینه با خواندن کتاب در وسایل نقلیه عمومی.
حمل و نقل در رومانی
بخارست طولانی‌ترین سیستم حمل و نقل عمومی را در رومانی و حتی اروپا دارد. این سیستم حمل و نقل از مترو و اتوبوس تشکیل شده که در اکثر نقاط شهر ایستگاه دارند. مترو از ساعت 5 صبح تا 23.30 باز است و در حقیقت بهترین وسیله برای کشف بخارست است. متروی بخارست 4 خط و 45 ایستگاه دارد و ایستگاههای آن با حرف M آبی رنگی مشخص شده است. بلیت متروي بخارست دو دسته است؛ دو سفره و یک سفره که به نسبت نیازتان می‌توان از آنها استفاده کرد.
در این شهر تمام سیستم‌های حمل و نقل عمومی به طور یکپارچه عمل مي‌کنند بنابراین بلیت مترو در اتوبوس و تراموا هم قابل استفاده است.
شهر تیمی شووارا (رومانی)
این شهر، دومین شهر بزرگ و مهمترین مرکز اقتصادی و فرهنگی غرب رومانی است. نواحی بسیار چشم نواز توریستی دارد و چون سالهای بسیاری را تحت سلطه امپراطوری اتریش گذرانده به وین کوچک معروف شده است. بیشتر ساختمان های تیمیشوارا در زمان امپراطوری قیصر ساخته شده اند و معماری وین قدیم را به خاطر می آورند.
به خاطر آب و هوای معتدل، مناطق سر سبز فراوان و میدان های عمومی بسیاری وجود دارد. پارک گل های سرخ، باغ گیاه شناسی، ساحل رودخانه بکا و کافه هایی که در هر گوشه از شهر به چشم می خورند، کلیسا های متعدد، میدان باروک و دیگر مناطق دیدینی و میادین عمومی مرکز شهر برای توریست ها بسیار جذاب هستند. درباره رومانی
جاذبه گردشگری رومانی ، آرامگاه رنگی
با این که اغلب قبرستان های دنیا رنگ و بوی غم دارند، در شهر کوچک ساپانتا واقع در رومانی رنگ های شاد حرف اول را می زند.
حدود هشتصد سنگ قبر رنگی در قبرستان ساپانتا که «قبرستان شاد» نیز خوانده می شود، وجود دارد. این سنگ قبرها به جای اطلاعات خشک و صریح، دارای نقاشی های رنگارنگ و نوشته جات ادبی مربوط به گذشته شخص متوفی است.
گفتنی است این سنگ ها اولین بار در سال 1935 توسط نجاری رومانیایی به نام «ایئون استان پاتراس» ساخته شدند. وی صلیب های سنگ قبر را با حکاکی بر روی چوب بلوط و ایجاد طرح های شاد و رنگارنگ به وجود آورد. بعد از مرگش این سنت جالب ادامه یافته و اکنون کشاورز و شاعر خوش ذوقی به اسم «دومیترو پاپ» مسئولیت طراحی و ساخت سنگ قبرها را به عهده گرفته است.
این مکان امروز به عنوان جاذبه گردشگری کشور رومانی معرفی می شود و افراد برای ورود به آن باید تقریبا یک دلار بپردازند. نکته جالب این که رومانیایی ها در برخورد با متوفیان به این سبک در جهان تنها نیستند؛ سنگ قبرهای آرامگاه «مایان» در کشور گواتمالا نیز با نقوش رنگارنگ مزین شده اند. همچنین در برخی کشورهای قاره آمریکا هر ساله مناسبتی به نام «روز مردگان» با اجرای موسیقی های شاد و پوشیدن لباس های رنگارنگ برگزار می شود.
جاذبه های رومانی
اولین چیزی که در نگاه اول نظر شما را در رومانی جلب خواهد کرد خانه های با سقف شیب دار به سبک شمال ایران و همچنین پرچم های فراوان رومانی و اتحادیه اروپا در سرتاسر شهرها و روستاهاست به طوری که خیال خواهید کرد وارد جشنواره و یا یک روز ملی رومانی شده اید.
تمامی شهرهای رومانی جاذبه های توریستی و تاریخی دارند و نمیتوان گفت کدام شهر از کدام بهتر است. مردمی خونگرم و مهمان نواز که آنها را از سایر اروپایی های خشک جدا میکند.
طاق پیروزی
طاق پیروزی با نام کمان پیروزی نیز شناخته می شود. این محل در شمال بخارست قرار دارد که برای دیدار از آن باید به خیابان مشهوری به نامKiseleffبروید. این مکان به پاس استقلال بخارست ساخته شده است. این طاق شامل چند طاق است که بعد از جنگ های جهانی ساخته شده اند و از نظر فرهنگی و قدمت تاریخی برای اهالی بخارست و رومانی بسیار اهمیت دارد.این طاق شبیه به طاق پیروزی پاریس نیز است.
مرکز ادبی رومانی
این محل که حدود ۱۲۰ سال عمر دارد ، یکی از مهم ترین محل ها و مراکزی است که از نظر معماری در بخارست اهمیت دارد. در این محل می توانید برنامه ی بزرگترین سخنرانان و برنامه های هنری و فرهنگی و کنسرت ها را مشاهده کنید. در این محل همیشه شاه و ملکه نیز برای برگزاری مراسمات حضور پیدا می کنند. مرکز ادبی مهم ترین مرکز معماری رومانی است که به صورت میراث ملی ثبت شده است. درباره رومانی
هتل یخی رومانی
رومانی کشوری است که در آن همه چیز امکان پذیر است. در قلب Carpathians در مرتفع ترین نقطه، اولین هتل یخی در جنوب شرقی اروپا را می بینیم.
در این هتل یخی علاوه بر امکانات رفاهی برای یک استراحت متفاوت وعالی، شما می توانید از مناظر کوهستان پوشیده از برف هم لذت ببرید.
در نزدیکی این هتل علاوه بر رستوران و کافی شاپ، یک کلیسای یخی نیز قرار دارد.