موسسه اعزام دانشجو امین دانشجو پاسارگاد

خدمات اعزام دانشجو به اتریش و رومانی با مجوز رسمی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به شماره: 114367

تلفن: 22132260-021
تحصیل در برترین شهر دنیا وین
تحصیل در رومانی زیباترین کشور اروپای شرقی
تحصیل در اتریش
تحصیل در رومانی
موسسه اعزام دانشجوی پاسارگاد
اعزام دانشجو به اتریش و رومانی
بصورت تکی و گروهی
موسسه امین دانشجو پاسارگاد
مجری اعزام دانشجو به رومانی
موسسه امین دانشجو پاسارگاد
مجری اعزام دانشجو به اتریش

تحصیل پزشکی در رومانی

مهاجرت تحصیلی به کشور رومانی یکی از بهترین نوع مهاجرت است،‌ زیرا از لحاظ اقتصادی نسبت به دیگر کشورها ارزان‌تر بوده و در هنگام تحصیل نیز می‌توان ۱۰ تا ۲۰ ساعت در هفته مشغول کارهای نیمه وقت دانشجویی شد. بیشتر علاقمندان به مهاجرت از شرایط متناسب این کشور برای مهاجرت تحصیل پزشکی آگاه نیستند. در ادامه به معرفی کامل شرایط کشور رومانی خواهیم پرداخت.
رومانی کشوری اروپایی است که در جنوب شرقی اروپا واقع شده، اما عضو شینگن نیست. این کشور بزرگ‌ترین کشور بالکان بوده و از شمال و شمال شرقی با اکراین و مولداوی، ‌از جنوب با بلغارستان و از غرب با کشورهای مجارستان و صربستان هم‌مرز است. براساس آمار‌، رومانی دومین نرخ مهاجرت از کشورهای غیر اتحادیه اروپا (۶۶٪) را دارد.
پایتخت این کشور بخارست بوده و زبان رسمی آن رومانیایی است که هم ریشه‌ی زبان ایتالیایی بوده و جز آن خانواده محسوب می‌شود. علاقمندان به تحصیل در این کشور باید واحد پول رسمی کشور رومانی که لئو است را بشناسند. اما میتوانید در کل این کشور با واحد پول اروپا یا همان یورو به خرید بپردازید . دین کشور مردم رومانی مسیحی است، اکثریت مردم رومانی پیرو شاخه‌ی ارتودکس هستند. با قرار گرفتن چند دانشگاه این کشور در لیست وزارت بهداشت ایران، علاقمندی به مهاجرت تحصیلی به رومانی در بین ایرانیان افزایش یافته است. کشور رومانی از لحاظ زمانی نیم ساعت از تهران عقب‌تر است.
متقاضیان ‌ تحصیل رشته‌های پزشکی در‌ کشور رومانی باید دارای شرایطی مانند دیپلم ۱۲ ساله (ریاضی، تجربی و انسانی) و معدل بالای ۱۴ باشند. تحصیل دکتری در رومانی آزمون ورودی ندارد،‌ موسسه اعزام دانشجوی پاسارگاد در بزرگترین شهر های رومانی و در دو دانشگاه مطرح این کشور به نامهای «کارول داویلا» در شهر بخارست (Carol Davila University of Medicine and Pharmacy) و «ویکتور بابس»‌ در شهر تیمشوارا (Victor Babes University of Medicine & Pharmacy, Timisoara) که مورد تایید وزارت بهداشت ایران است برای دانشجویان پذیرش می‌گیرد.دانشگاه کارول داویلا Carol Davila University of Medicine and Pharmacy‌
دانشگاه کارول داویلا یکی از دانشگاه‌های دولتی کشور رومانی است. این دانشگاه در سال ۱۸۵۷ به عنوان بخشی از دانشگاه بخارست تاسیس شده است. کارول داویلا در رومانی و اروپای شرقی به یکی از معتبرترین دانشگاه‌ها تبدیل شده است.دانشگاه ویکتور بابس Victor Babes University of Medicine & Pharmacy, Timisoara
دانشگاه پزشکی و داروسازی ویکتور بابس تیمیسارا،‌ با بیش از هفت دهه فعالیت در حوزه‌ی آموزش عالی پزشکی یکی از پیشتازترین دانشگاه‌های کشور رومانی و اروپا است. دستاورد هفت دهه فعالیت این دانشگاه، پرورش پزشکان و دانشجویان حاذق است که هم‌اکنون در سراسر جهان به معالجه‌ی بیماران و فعالیت در عرصه‌ی پزشکان مشغول هستند.
شهریه‌ها در این کشور برای رشته‌های پزشکی بین ۵ تا ۶ هزار یور بوده و در مقطع تخصص بین ۷ تا ۸ هزار یورو متغیر است. انتخاب رشته در کشور رومانی به صورت سالی واحدی انجام می‌شود. متقاضیان و علاقمندان به مهاجرت برای پذیرش شهریور سال آینده می‌توانند از هم‌اکنون در موسسه‌ی اعزام دانشجوی پاسارگاد اقدام نمایند.
داروسازی،‌ دندان پزشکی،‌ پزشکی، پرستاری و مامایی جز رشته‌های پزشکی هستند که در این کشور برای مهاجران خارج از اتحادیه‌ی ارائه می‌گردد. دوره‌های تحصیلی رشته‌های پزشکی و دندان پزشکی ۶ ساله،‌ پرستاری و مامایی ۴ ساله و داروسازی ۵ ساله است.
دانشجویان بعد از تحصیل در رشته‌های پزشکی به راحتی در رومانی و سایر کشورهای اروپايی می‌توانند به کار مشغول شوند. به دلیل این که واحدهای تحصیلی این کشور اروپایی است، دانشجویان می‌توانند پس از تحصیل در کشورهای اروپایی عضو منطقه‌ی شینگن و ایران به کار مشغول شوند.
تحصیل پزشکی در کشور رومانی به دو زبان انگلیسی در سطح نمره آیلتس 6.5 یا تافل ‌ و رومانیایی با کالج یک ساله‌ای که در این کشور برگذار می‌شود،‌ امکان‌پذیر است. لازم به ذکر است که بدون مدرک زبان انگلیسی نیز می‌توان در این کشور به تحصیل پرداخت،‌ علاقمندان به مهاجرت می‌توانند برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان حاذق مهاجرتی پاسارگاد تماس بگیرند تا به صورت رایگان مشاوره شوند.
موسسه اعزام دانشجو پاسارگاد
موسسه اعزام دانشجو پاسارگاد، تنها دارنده‌ی مجوز وزارت علوم کشور ایران به اعزام دانشجو به رومانی است، که با 14 سال سابقه‌ی کار در راستای ارتقای سطح علمی و فرهنگی دانشجویان نقش بسزایی را ایفا می‌کند. ما در موسسه‌ی پاسارگاد با به‌کار گیری بهترین استانداردهای سیستم اداری اعزام دانشجو به خارج از کشور و پیاده‌سازی آن به وسیله‌ی نرم‌افزارهای تخصصی و سیستم اتوماسیون در ایران و کشورهای دیگر سالیانه تعداد زیادی از دانشجویان علاقمند به تحصیل در خارج از کشور را برای دست یافتن به اهداف خود یاری می‌کنیم.

 

 

جهت مشاوره غیر حضوری و دریافت اطلاعات اینجا را کلیک نمائید